Pinned Cautam Helperi + Designer

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Nickname: AWD
    • Nivel): -
    • Minute jucate (screenshot): -
    • Cateva detalii personale : Ma numesc Eusebiu si am varsta de 17 ani. Sunt o fire glumeata care poate fi si serioasa cand e nevoie. Imi place sa ajut oameni si sa ma inteleg bine cu toata lumea.
    • De ce te-am alege pe tine?: Nu pot vorbi in numele vostru, insa daca ar fi sa ma aleg pe mine, m-as alege datorita rabdarii, dedicarii si firii perfectioniste.
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?: Sa o zic drept, faptul ca serverul este la inceput, faptul ca am aceleasi sanse ca altii care aplica la aceasta functiei.
    • Care crezi ca este munca unui H?: Treaba principal a unui helper este aceea de a ajuta jucatorii noi care nu se pricep asa de bine la joc.
      • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?: Rabdarea si intelegerea.
    • De ce vrei sa fii H?: Imi doresc functia de helper pentru a putea ajuta jucatorii noi.
    • Discord: AWD#6310
    • Pentru ce grad doresti sa aplici (Helper/Designer) sau ambele : Helper
    • Nickname: Diana (daca apuc sa il prind) :D
    • Cateva detalii personale : Sunt o fire sociabila si comunicativa. Sunt o persoana plina de viata si dornica sa ii ajute pe ceilalti.
    • De ce te-am alege pe tine? Pentru ca am o varsta nu tocmai frageda si am destul de multa experienta in jocul Metin2. Am 29 de ani si 9 ani experienta in Metin2.
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?: Motivatia suprema este aceea ca imi doresc sa impartasesc si cu alti playeri experienta mea in Metin2. In plus am jucat si pe serverul 1 si consider ca este un server care merita cu adevarat jucat si merita sustinut de catre noi pentru a evolua.
    • Care crezi ca este munca unui H?: Un H trebuie in primul rand sa fie activ pe server si sa raspunda cu promtitudine intrebarilor playerilor. Un H trebuie sa comunice si sa colaboreze deasemenea cu restul echipei pentru un gameplay cat mai bun si mai lipsit de probleme.
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?: Un helper trebuie in primul rand sa fie o persoana dedicata muncii sale. El trebuie sa aiba multa rabdare, sa fie un bun mediator al conflictelor ce pot aparea intre playeri si sa fie un bun ajutor pentru restul echipei. El trebuie atat sa dea informatii noilor sau mai putin noilor jucatori, cat sa se si ocupe de anumite lucruri pentru a le usura munca superiorilor.
    • De ce vrei sa fii H?: Doresc sa ajut ca acest server sa infloreasca adica sa se dezvolte si sa dea un grad de siguranta si confort jucatorilor; acestia din urma sa simta ca este cineva acolo pe server care se ocupa si de nevoile si dorintelor lor din punct de vedere informational.
    • Discord: Diana#6281
    • Nickname: Shauty
    • Nivel):-
    • Minute jucate (screenshot):-
    • Cateva detalii personale : Pot spune ca sunt o fire foarte sociabila, prietenoasa, imi place foarte mult sa comunic, mereu sunt in cautare de prieteni noi, ma integrez usor intr-un grup nou si imi place munca in echipa. Sunt pasionat de sporturi. Timpul liber mi-l petrec cu prietenii, in oras sau acasa. Personal nu-mi plac persoanele false, care te vorbesc pe la spate sau oamenii cu 2 fete. Sunt o fire calma, care incearca sa-si puna persoanele din jurul sau pe primul loc, incerc pe cat posibil sa nu-mi arat punctele slabe in fata altora. Am momente cand pur si simplu zambesc doar pentru a ma preface ca sunt bine, deorece nu-mi doresc sa primesc atentie doar atunci cand imi este greu. Mereu am incercat ca persoanelor dragi mie sa le aduc macar o sclipire sau un ranjet pentru ca o zi fara sa razi este o zi pierduta si nimeni nu-si poate permite sa piarda o zi din viata lui. Am simtul umorului foarte bine dezvoltat, glumesc cu bun simt, respect pe cine ma respecta si sunt foarte perseverent
    • De ce te-am alege pe tine? Sunt foarte respectuos in general, am foarte mult timp liber si experienta pe metin este una foarte mare, cu metin am copilarit.
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?: In primul rand imi place sa ajut lumea, nu ma streseaza chestia asta si imi place.
    • Care crezi ca este munca unui H?: Sa fie foarte respectuos in mesajele pe care le primeste si sa dea dovada de experienta in domeniu.
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?: Calm, respectuos si cu experienta.
    • De ce vrei sa fii H?: Sa ajut lumea, cum am zis si mai sus imi place foarte mult, si chestia asta nu imi aduce stres, din contra, imi aduce placere.
    • Discord: SHAUTY#3366
    • Pentru ce grad doresti sa aplici (Helper/Designer) sau ambele : Vreau sa aplic pentru gradul de Helper.
    • Nickname:Trefla
    • Cateva detalii personale :Fost GM pe ETH, 19 ani, sunt din bucuresti, joc metin din 2011
    • De ce te-am alege pe tine? am experienta in ce priveste metinul si rolului unui gm/helper
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?:
    • Care crezi ca este munca unui H?:ajuta playerii noi, mentine ordinea pe chat
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?:temperament calm, chef de caterinca, o buna cunoastere a serverului
    • De ce vrei sa fii H?:pe principiul "de ce nu" :))
    • Discord: eduard0405#3126

The post was edited 1 time, last by eduardmihai0404 ().

• Nickname:Neo
    • Nivel):
    • Minute jucate (screenshot):
    • Cateva detalii personale :17 ani din Bucuresti ,caterincos si serios in acelasi timp , brand de 39 bazat ,mare gagicar.
    • De ce te-am alege pe tine? Stau mult online si imi place sa ajut lumea .
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra? Ma motiveaza gameplayul si prietenii care sunt pe server ,as intra in staff pentru ca pot sta si 12h + pe server online
    • Care crezi ca este munca unui H?: Sa raspunda la mesaje, stat online
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?:Sa ajute toti jucatorii
    • De ce vrei sa fii H?: Imi place sa ajut lumea
    • Discord:Pizdoc#2319
    • Pentru ce grad doresti sa aplici (Helper/Designer) sau ambele :Helper

• Nickname: Spenx

• Nivel): Inca nu s-a deschid server-ul.

• Minute jucate (screenshot): Inca nu s-a deschid server-ul.

• Cateva detalii personale : Salut, ma numesc Robert si am 16 ani. Sunt o fire calma, energica si pus pe glume cand este cazul. In timpul liber imi place sa merg la fotbal cu prietenii, sa joc samp si metin, imi place foarte mult sa socializez si sa-mi fac prieteni. Sunt serios si imi place sa termin ce am de facut, pot spune ca sunt destul de responsabil.

• De ce te-am alege pe tine? Consider ca m-ati putea alege deoarece am o experienta vasta in acest joc, sunt activ si imi place sa ajut playerii.

• Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?: Vreau sa fac parte din echipa server-ului RiseofMetin2 deoarece vreau sa incerc o noua experienta, pana acum n-am mai facut parte din staff-ul unui server de Metin, dar ma voi descurca.

• Care crezi ca este munca unui H?: Munca unui helper este de a ajuta incepatorii si a le face gameplay-ul mai usor.

• Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?: Consider ca rabdarea, calmul, seriozitate, devotament si dorinta de a ajuta.

• De ce vrei sa fii H?: Doresc sa devin Helper deoarece imi place sa ajut playerii si pentru a avea o noua experienta sper eu, placuta.

• Discord: spenx#3170

• Pentru ce grad doresti sa aplici (Helper/Designer) sau ambele :Helper.
    • Nickname:RuthLess

• Nivel):

• Minute jucate (screenshot):

• Cateva detalii personale:Mă numesc Gabriel , am 16 ani , sunt din Spania , şi imi place mult Gaming-ul . Sunt o fire sociabilă , cu viaţă socială dar mă enervez repede pe oamenii care , vorbesc să se afle in treaba , si care îşi baga nasul in lucrurile in care nu-s implicaţi ei. Am experienţă in metin , joc de 6 ani metin2.

• De ce te-am alege pe tine?:Aş vrea foarte foarte mult să devin helper , pentru a ajuta playerii , să ii indrum pentru a fi mai buni. Invăţ foarte foarte repede. Şi am mai fost HELPER pe alte srv şi ştiu ce trebuie si ce nu trebuie făcut.

• Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?:Deoarece as vrea sa invat noi lucruri si as vrea sa invat cat mai multe lucruri despre sever si pentru ca este un server muncit si vreau ca sa ajut toti palyeri cu informatiile necesare pentra a avea un joc palcut.

• Care crezi ca este munca unui H?:Un helper se ocupă cu ajutarea playerilor , raportarea bugurilor , liniştea pe server , dacă este cazul să dea sfaturi staff-ului si facând reclama la server.

• Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?:Timp online,vointa,rabdarea,amabilitatea,seriozitatea si simtul umorului cand este cazul ca doar suntem oameni.

• De ce vrei sa fii H?:Imi place sa ajut foarte mult playerii cei noi si cei vechi.

• Discord:RuthLess#9911

• Pentru ce grad doresti sa aplici (Helper/Designer) sau ambele :Helper
    • Nickname:Wickness

• Cateva detalii personale :Sunt un om simplu, optimist si punctual. In timpul liber imi place sa ma joc pe calculator sau sa ma uit la filme. Ajut ori de cate ori pot, iar calitatile pe care le apreciez cel mai mult la o persoana sunt sinceritatea si punctualitatea.

• De ce te-am alege pe tine?: Deoarece am o experienta pe metin, joc de aproximativ 10 ani stiu cam tot despre acest joc, pot ajuta cu diferite informatii la orice ora si pot sta pe joc destul de mult deoarece nu mai sunt la scoala.

• Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?:Deoarece este o comunitate frumoasa, vreau sa ajut sa fie cat mai liniste pe server si sa ajut playeri cu cat pot eu mai mult.

• Care crezi ca este munca unui H?:Munca unui helper, este aceea ca trebuie sa ofera informatii cat mai utile playerilor, sa ii faca sa inteleaga unele lucruri pe care nu le stiu.

• Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?:Un helper trebuie sa fie rabdator, sa explice cat mai coerent o fraza ca sa poata acel player sa inteleaga ceva din cele spuse.

• De ce vrei sa fii H?:Dupa cum am mai sus doresc helper pe aceasta comunitate deoarece este un de succes cu un staff capabil, doresc sa ajut playeri, doresc sa mentin un chat frumos pe server si doresc sa ma implic in acest proiect.

• Discord:Cristian#0413

• Pentru ce grad doresti sa aplici (Helper/Designer) sau ambele: Helper
    • Respecta si vei fii respectat! :P
    • Nickname:Tarabuga
    • Nivel): 61
    • Minute jucate (screenshot): sunt nou dar o sa stau minim 7ore pe zi
    • Cateva detalii personale : Am 20 de ani, joc metin din 2004,acum cant si imi place la nebunie
      • De ce te-am alege pe tine?: Eu am putina experienta si ma dedic plus ca vreau sa ajut srv
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?:
    • Care crezi ca este munca unui H?: Raportarea superiorilor în legătură cu abaterile de la regulament săvârşite pe server,Ajutarea jucătorilor cu informaţiile necesare,Cunoaşterea regulamentului general al server-ului,Contribuire la dezvoltare.
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?: Sa fiie sociabli, sacunoasca tot ce este legat se server si limbajul
    • De ce vrei sa fii H?: Doresc sa devin helper deoarece , consider ca indeplinesc toate caracteristicile unui bun helper si consider ca pot ajuta comunitatea .
    • Discord: Tarabuga#9730

The post was edited 1 time, last by tarabuga ().

• Nickname: Forgotten
    • Nivel: ---
    • Minute jucate (screenshot): ---
    • Cateva detalii personale : Design, is all about it.
    • De ce te-am alege pe tine? : Imi place foarte mult toata nebunia asta cu design'u , am mai lucrat stiu cum e , si pun sa zic si pasiune.
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?: Vreau sa aduc comunitatii cat si metinului un design placut, vreau sa fac parte din aceasta comunitate mare.
    • Care crezi ca este munca unui Designer?: Sa poata transpune ideile unei persoane, intr-o imagine.
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Designer?: Sa lucreze la timp, curat si in concordanta cu cererile echipei.
    • De ce vrei sa fii Designer? : Fac treaba cum alti viseaza.
    • Discord: Madalin#6778
    • Pentru ce grad doresti sa aplici (Helper/Designer) sau ambele : Designer
    • Nickname: iHappy
    • Minute jucate (screenshot): - (s-au resetat)
    • Cateva detalii personale : Ma numesc Alin am varsta de 16 ani si sunt din Bucuresti, sectorul 5. Sunt un tip sociabil, istet, cu simtul umorului.
    • De ce te-am alege pe tine? : Deoarece pot spune ca sunt foarte activ si devotat iar asta conteaza foarte mult pe un server de metin.
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?: Pai, in primul rand, imi place gameplay`ul de pe serverul acesta si cum am vazut ca aveti nevoie de helperi, am spus sa`mi incerc norocul.
    • Care crezi ca este munca unui H?: Sa raspunda playerilor nelamuriti, sa testeze gameplay`ul, sa raporteze buguri.
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?: Sa fie activ, sociabil, sa raspunda cat mai repede la PM-uri :), sa cunoasca serverul.
    • De ce vrei sa fii H?: Pentru a ajuta playerii.
    • Discord: iHappy#7524
    • Pentru ce grad doresti sa aplici (Helper/Designer) sau ambele : Helper.
    • Nickname:Tekno23
    • Nivel):31 am pierdut deschiderea, am fost plecat la o zi onomastica !
    • Minute jucate (screenshot):30 minute , numa ce am m-am trezit , am descarcat metinul si am aplicat .
    • Cateva detalii personale :Ma numesc Alexandru , sunt un adolescent de 17 ani , clasa a XII-a ma pregatesc de bac .In timpul liber imi place sa ies la bere cu prietenii (asta iubesc eu cel mai mult) , sunt o fire pretenoasa , intelegatoare , glumeata , imi place foarte mult actoria si pictura sunt pasionat de ele .
    • De ce te-am alege pe tine? -Hmmmm, pai nu stiu ce sa zic , m-am jucat si pe primul server si mi-o placut exterm de mult , imi placea sa ajut playeri mai mici , le raspundeam , ii ajutam cu ce puteam si tot asa. O sa ma tin de server , ma prind imediat de structura lui pentru ca o sa stau cat pot eu de mult pe joc.
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?:Mai multa distractie ca helper si as vrea parte din echipa voastra pentru ca sa va ofer ajutorul meu , sa le raspund la playeri , sa ajut la cat mai multe !
    • Care crezi ca este munca unui H?:Ajutarea playerilor , informarea corespunzatoare a jucatorului care intreaba ,sa mentin ordinea si disciplina .
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?:Bunul simt , informarea despre sv , prietenos.
    • De ce vrei sa fii H?:Pentru ca o sa fie mai discravtiv jocul !
    • Discord:Dyrus#246
    • Pentru ce grad doresti sa aplici (Helper/Designer) sau ambele :Helper !
    • Nickname: CrN
    • Nivel): in crestere...
    • Cateva detalii personale : Am 19 ani , proaspat student la UNEFS . Sunt o persoana destul de ok , daca ma veti accepta o sa ma cunoasteti mai bine .
    • De ce te-am alege pe tine? Am ceva timp de cand lucrez in PS si consider ca va pot ajuta
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?: Facand parte din echipa dvs. cerintele sunt mai mari si imi pot dezvolta si mai bine cunostintele in Photoshop.
    • Care crezi ca este munca unui H?: sa ajute jucatorii cu ce au ei nevoie si sa le asigure un joc cat mai placut
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?: calm, calculat si sociabil .
    • De ce vrei sa fii H?: -
    • Discord: CrN#7642
    • Pentru ce grad doresti sa aplici (Helper/Designer) sau ambele : Designer
    • Nickname: TRW
    • Nivel): 117
    • Minute jucate (screenshot): Sunt primu in top se intelege .
    • Cateva detalii personale : Ma numesc Edi am 19 ani ,proaspat absolvent de liceu , Timisoara , Sunt o persoană foarte sociabilă, deschisă, si maleabilă.
    • De ce te-am alege pe tine? Pot spune ca experienta jocului ma recomanda .Stiu sa ma comport ca un helper, si sunt capabil sa moderez chat-ul
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?:- Sunt impresionat de munca depusa de voi si vreau sa fac parte din echipa voastra .
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?: Informatii concrete si valide, tinerea sub control a anumitor actiuni, si activitate.
    • De ce vrei sa fii H?: Pentru ca am timpul necesar sa fiu helper, si imi place sa ajut oamenii,
    • Discord: TRW #8991
    • Nickname: PabLo
    • Nivel): 75
    • Minute jucate (screenshot): imgur.com/a/NpwyYKm
    • Cateva detalii personale : Am 21 ani , Sunt din bucuresti Berceni , Imi plac masinile in special BMW , Sunt calm si incerc mereu sa aplanez problemele , Fac stream in fiecare seara pe twich
    • De ce te-am alege pe tine?: Experienta , varsta , comportamentul , limbajul
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?: Vreau sa nu fie ca pe alte servere , helperi sa fie nepasatori sau sa nu aiva habar , sa fie helper doar pentru ca a donat 20 euro .
    • Care crezi ca este munca unui H?: Rezolva problemele playerilor din joc , raspunde la intrebari , este mereu langa player cand are nevoie
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?: Devotamentul , experienta , limbajul si calmul
    • De ce vrei sa fii H?: Pentru a ajuta serverul , sa ajut playeri cu orce intrebare .
    • Discord: PabLo STREAM#4620

The post was edited 1 time, last by PabLo91 ().

• Nickname: Pipolinooo
    • Nivel): 83
    • Minute jucate (screenshot): imgur.com/a/lrE93SH
    • Cateva detalii personale : Ma numesc Radu Marius, am 21 de ani, imi place sa comunic, imi place sa ajut oamenii, locuiesc in Bucuresti, sectorul 4.
    • De ce te-am alege pe tine? M-ati alege pe mine pentru ca am mai facut parte din stafful lui keny, cred ca m-am descurcat foarte bine atunci...m-ati mai alege si pentru ca ma cunoasteti si stiti ca imi place sa ajut persoanele nevoiase.
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?: Vreau sa fac parte din echipa aceasta deoarece este o echipa minunata, cu manu si darius in frunte, vreau sa fiu alaturi de ei pana la moarte.
    • Care crezi ca este munca unui H?: Un helper trebuie sa raspunda la intrebarile pe care playerii i le adreseaza, el trebuie sa ajute orice player, sa nu-l ia la misto daca nu stie ceva.. sa-l ajute, sa invete un player sa se joace, sa se straduiasca sa raspunda la toate intrebarile posibile.
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?: Pai un helper trebuie sa cunoasca jocul, sa stie cu ce se mananca serverul, sa stie dropurile sa stie tot ce este posibil legat de server, un helper trebuie sa fie respectos, bun, amabil, serios cand trebuie etc.
    • De ce vrei sa fii H?: Vreau sa fiu helper deoarece imi place aceasta functie, imi place sa ajut persoanele, imi place sa comunic mult si cred ca aceasta "calitate" ma face apt pentru acest grad de helper. Vreau sa fac parte din aceasta echipa a serverului minunata.
    • Discord: zaqwsxc#0194
    • Pentru ce grad doresti sa aplici (Helper/Designer) sau ambele : Helper.
    • Nickname: TheShadow
    • Nivel): 81
    • Minute jucate (screenshot): imgur.com/a/stv2zbl
    • Cateva detalii personale : Numele meu este Daniel din Bucuresti, varsta 21, serios si glumet. Restul in privat. ;)
    • De ce te-am alege pe tine? : Nu trebuie un motiv anume, orice as spune ar putea fi minciuna, totul se vede pe parcurs. Dar pot spune doar din cauza varstei. :)
    • Ce te motiveaza de fapt sa aplici si de ce vrei sa faci parte din echipa noastra?: Imi place serverul si am vazut ca nu sunt multi helperi on seara.
    • Care crezi ca este munca unui H?: Sa ajute la dezvoltarea serverului atat pe partea tehnica (raportarea problemelor/buguri) cat si pe partea de playeri (ajutarea lor cu raspunsuri si indrumari)
    • Care crezi tu ca sunt caracteristicile unui bun Helper?: Limbajul, caracterul, seriozitatea si promptitudinea in a raspunde la o problema.
    • De ce vrei sa fii H?: Sa ajut cu ce pot.
    • Discord: TheShadow#5195